služby & Ceník

Jak probíhá léčba?

Vnímám zdraví jako harmonii mezi fyzickou a psychickou složkou člověka. Proto nabízím pacientům v rámci svých terapií celostní přístup, který vychází z principů Tradiční čínské medicíny a využívá její metody. Jedná se o klasické terapeutické techniky, mezi které patří například stimulace akupunkturních bodů, čínské byliny, GuaSha (masážní technika, která se provádí za pomocí kamenné destičky), baňkování, Tuina (čínské léčebné masáže), moxování (prohřívání těla do hloubky za pomocí pelyňkových doutníků) nebo DaoYin (čínské terapeutické cvičení sloužící k posílení jednotlivých meridiánů.)

 

Mezi nejčastější potíže, které s pacienty řeším ve své ordinaci, patří bolesti (migrény, krk, záda, svaly, šlachy atd.), problémy gastrointestinální (IBS, Crohnova nemoc, nadýmání, průjem, zácpa atd.), gynekologické (infekce, menstruační potíže, neplodnost, PMS, nízké libido, menopauza atd.) kožní (akné, vyrážky, ekzémy atd.), psychické (stres, úzkosti, potíže se spánkem atd.), problémy spojené s úrovní energie (únava, letargie, nedostatek energie atd.), potíže související s imunitou, hormonální, urologické a mnohé další (např. astma, kašel, zahlenění, alergie, potravinové intolerance, zimomřivost, diabetes, tinnitus, sinusitis atd.)

Vstupní konzultace + ošetření

Během první návštěvy, neboli vstupní konzultace, s vámi detailně proberu váš zdravotní stav a nastavíme spolu individuální léčebný plán. Tradiční čínská medicína využívá několik diagnostických metod, které slouží k vytvoření celostního obrazu toho, jaký je aktuální fyzický a psychický stav daného člověka. Mezi tyto metody patří například pulsová diagnostika nebo diagnostika z jazyka, ale budu se vás také ptát na spoustu detailních otázek, abych měl komplexní vhled do vaší zdravotní situace. Součástí vstupní konzultace je také ošetření metodami Tradiční čínské medicíny a dle potřeby terapie čínskými bylinami.

 

Doporučuji vždy svým pacientům, aby po vstupní konzultaci dorazili na další minimálně čtyři po sobě jdoucí konzultace, ideálně v rozestupu jednoho týdne, tzn. celkově pět návštěv v týdenních intervalech. Důvodem takto nastaveného rozvržení je kontinuita léčby, která má zásadní vliv na to, jak bude terapie efektivní. Dalším důvodem je sledování pacientovy odezvy na léčbu a možnost úprav využití zvolených metod.

Navazující konzultace + ošetření

Konzultací se rozumí každá návštěva, která následuje po vstupní konzultaci. Při každé návštěvě s vámi proberu, jak se aktuálně cítíte a jaké nastaly změny ve vašem zdravotním stavu od minulé návštěvy. Na základě toho provedeme opět ošetření metodami Tradiční čínské medicíny a případně upravíme či přidáme další byliny.

Ceník

Vstupní konzultace + ošetření: 2000 Kč
Délka trvání: 90–120 min

Navazující konzultace + ošetření: 1500 Kč
Délka trvání: 60–75 min

Byliny: od 250 Kč
Podle individuální situace pacienta a délky užívání.

STORNO poplatek: 500 Kč
Při zrušení či změně domluveného termínu s méně než 24 hodinovým předstihem v rámci pracovních dní bude účtován storno poplatek 500 Kč. O víkendu je ordinace zavřená, pro pondělní termíny je tedy pátek předcházejícím pracovním dnem.

 

 
Kontakt

Objednejte se k nám na konzultaci.